معبرسایبری میرزا حسن

تاریخ: پنجشنبه 11 اسفند 1390 ساعت: 7:01 ب.ظ بازدید: 269 نویسنده: میرزا حسن

با نام «حَسَن»، باب یازدهم کتاب امامت نگاشته می شود و این، مژده ای است برای ما که چیزی به
کلیّت روشنی نمانده است. چیزی نمانده به سرزدنِ یگانه گوهر عشق و اتمام حجت.
از هم اکنون، دنیا چشمان پرفروغش را به انتظار می نشیند.
Yellولادت امام حسن عسکری(ع) مبارک باد.Yell

http://ups.night-skin.com/

خواندن مقالاتی جالب در باره این حضرت در ادامه مطلب↓


ولادت-پدر-امام-زمان(عج)-بر-ایشان-وتمامی-مسلمین-مبارک-باد ولادت-پدر-امام-زمان(عج)-بر-ایشان-وتمامی-مسلمین-مبارک-باد ولادت-پدر-امام-زمان(عج)-بر-ایشان-وتمامی-مسلمین-مبارک-باد ولادت-پدر-امام-زمان(عج)-بر-ایشان-وتمامی-مسلمین-مبارک-باد ولادت-پدر-امام-زمان(عج)-بر-ایشان-وتمامی-مسلمین-مبارک-باد امتیاز : 901 ادامه مطلب| دیدگاه(1)

تاریخ: پنجشنبه 04 اسفند 1390 ساعت: 11:29 ق.ظ بازدید: 281 نویسنده: میرزا حسن

 

 

 

شاهد-هويت انقلاب/ نه برج ها و باروها/ نه کاخ ها/ نه کاخ نشين ها /وعاج نشين ها/ هويت انقلاب/ تويي، «ننه علي!» / تويي که يک عمر/ خويشاوند خدا بودي/ و بر خاک، خدا را سجده مي کردي/ بر خاکي/ که فرزند شهيدت/ آرميده بود/ تو سند افتخار ايراني/ قهرمان ملي ما تويي/مادري که ۱۷ سال نفس به نفس شهيدش داد/ مهم نيست/ خيلي ها تو را نشناسند/ و تصوير معصومانه ات/ روي جلد نشريات نرود / و کسي نشان قهرماني/ بر گردنت نيندازد/ مهم اين است که تو/ اگرچه بي نام/ و بي نشان/ اما مثل يک پهلوان/ زندگي کردي/ قطعه ۲۴ بهشت زهرا / همه بهشت زهرا / و همه شهدا شاهدند/ که تو بر صراط مستقيم عشق/ تا آخرين نفس/ استوار ماندي/ خيلي ها تو را تنها مي پنداشتند/ اما تو را/ جانشين فرزند شهيد/ حضرت خداوند بود/ و مگر کسي که خدا دارد/ تنها مي ماند؟/ ننه علي!/ تو تنها نبودي/ تنها کسي است که خدا را فراموش کرده است/ تو سعادتمند بودي/ و بهشت نشين/ در اين دنيا/ و در آن دنيا نيز/ ان شاءا.../ علي شهيد/ دروازه بهشت را/ به رويت خواهد گشود/ تنها و بيچاره کساني هستند/ که راه را گم مي کنند/ و از بهشت دور مي شوند/ ننه علي!/ مادر مهربان/ براي همه ما دعا کن/ دست هاي خسته تو/ قفل هاي آسمان را/ باز مي کند/ پس حالا که/ در کنار علي نشسته اي بيشتر دعا کن/ براي ما/ دعا کن/ وقتي چشم در چشم عکس شهدا مي شويم/ عکس مسير آنان نرويم/ براي ما دعا کن/ «ننه علي»/ دعاي تو گناهان ما را هم مي شويد...


درود بر اين مادر بزرگوار و صبور و سلام بر همه مادراني كه بهترين عزيزانشان را با كمال رضايت تقديم اسلام و قرآن كردند.

ای نگهبان حریم یاس‌ها

حافظ صندوقچه الماس‌ها

 

ای زلال ِ پاک و روشن مثل آب

چلچراغ پُر فروغ انقلاب

 

ای شُکوه کوه از تو برقرار

ای نماد قلّه‌های استوار

 

مادر «قربانعلی» ای شیرزن

اسوه ایثار، ای دشمن شکن

 

باغبان لاله‌های واژگون

پاسبان حجله‌های غرق خون

 

پرده‌دار خلوت اهل وَلا

همدم مظلومه‌های کربلا

 

زینب (س) دوران سلامُ له عَلَیک

شوکت ایران سلامُ له عَلَیک

 

راوی کوچ پرستوها، نَنِه

غصه‌دار بچه آهوها، نَنِه

 

همجوار تَربت «فهمیده»ها

شاهد در خاک و خون غلتیده‌ها

 

روضه خوان خیل پَرپَر گشتگان

مونس قربان رهبر گشتگان

 

ای نَنِه «خاتون» گُلزار ِ بهشت

با تو باید از «علی» (ع) گفت و نوشت

 

از  «علی» (ع) از شاه مردان جلیل

شیر یزدان «حیدر» دشمن ذلیل

 

باب علم و معدن جُود و سخی

زوج «زهرا» (س) حجت حق «مُرتضی»

 

ای نَنِه «قربانعلی» شد جان نثار

زانکه بود از عشق مولا (ع) بی‌قرار

 

رفت در راهی که مردان رفته‌اند

عاشقان و حق پرستان رفته‌اند

 

یا «علی» (ع) گفت و به عشق آغاز کرد

بال در بال مَلِک پرواز کرد

 

شاد بادا روح آن آلاله‌ات

خُرّم و آباد باشد خانه‌ات

سیاوش امیری


یوسف-گمگشته-باز-آید-به-کنعان-غم-مخور.... یوسف-گمگشته-باز-آید-به-کنعان-غم-مخور.... یوسف-گمگشته-باز-آید-به-کنعان-غم-مخور.... یوسف-گمگشته-باز-آید-به-کنعان-غم-مخور.... یوسف-گمگشته-باز-آید-به-کنعان-غم-مخور.... امتیاز : 962 دیدگاه(0)

تاریخ: سه شنبه 02 اسفند 1390 ساعت: 9:09 ب.ظ بازدید: 257 نویسنده: میرزا حسن


شکوه-حضور شکوه-حضور شکوه-حضور شکوه-حضور شکوه-حضور امتیاز : 722 دیدگاه(0)

تاریخ: سه شنبه 02 اسفند 1390 ساعت: 8:40 ب.ظ بازدید: 313 نویسنده: میرزا حسن

وظیفه مسئولان و مجریان انتخابات

برداشتهای جناحی نباید در انتخابات تاثیر بگذارد
ممكن است كاندیداهاى انتخابات، وابسته به جناحهاى مختلف سیاسى باشند، یا خواهند بود - ایرادى هم ندارد - ممكن است با هم تنافسهایى داشته باشند؛ اما هیچ مسؤولى از مسؤولان، به‌هیچ‌وجه نباید اجازه بدهد كه برداشتهاى خطى، برداشتهاى جناحى و گرایشهاى گروهى، اندكى در این كار تأثیر بگذارد. این كار باید ان‌شاءاللَّه سالم و خالص و بدون اندكى خدشه انجام بگیرد؛ این است كه مردم را دلگرم خواهد كرد.
بیانات در دیدار با وزیر و مسؤولان وزارت كشور و استانداران‌  ۱۳۷۰/۰۹/۲۷
 http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
بی بند و باری مالی ممنوع!
مسؤولان وظیفه دارند كه به شكایات اشخاص در هر مورد با كمال دقت و اهتمام رسیدگى كنند و اگر در گوشه‌یى از كشور به كسى ظلم شده باشد احقاق حق نمایند. همچنین مسؤولان ذیربط موظفند به گزارشهایى كه حاكى از بى‌ملاحظگى در برخى از مخارج تبلیغاتى است با دقت رسیدگى كنند و اگر كسانى خداى نخواسته در مصرف پول براى تبلیغ و معرفى نامزد‌ها دچار بى بند و بارى و دست اندازى به بیت‌المال شده باشند، آنان را براى تعقیب قانونى به مراجع ذیربط معرفى كنند و نتايج اقدام خود را به اين‌جانب گزارش دهند.
پیام تقدیر از ملت عظیم الشأن بخاطر حضور شكوه‌مند در انتخابات مجلس ۱۳۷۴/۱۲/۲۵
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
 باید معیار‌ها را درست فهمید
نظارت شوراى نگهبان در مسائل انتخابات، یكى از مهم‌ترین كارهائى است كه انجام مى‌دهد؛ كار بسیار مهمى است، كار بسیار لازمى است. به جوسازى‌هائى كه علیه این كار می‌شود، ابداً نباید اعتناء كرد. البته كار را باید درست انجام داد. به‌‌ همان اندازه كه كار مهم است، به‌‌ همان اندازه سلامت كار مهم است. یعنى باید معیار‌ها را درست فهمید، و فقط بر اساس این معیار‌ها قبول كرد یا رد كرد. از این معیار‌ها نباید تخطى شود، كوتاهى هم نباید بشود، غفلت هم نباید بشود.
معیار عبارت است از مقررات و قانون. سلائق نباید دخالت كند. گرایش سیاسى، گرایش گروهى، گرایش جناحى نباید دخالت كند. سفارش و توصیه نباید دخالت كند. معیار بایستى بین خود و خدا،‌‌ همان معیار قانونى باشد.
بیانات در دیدار اعضاى شوراى نگهبان قانون اساسى و مسئولین بخشهاى نظارتى ۱۳۸۶/۰۴/۲۰
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
مجلس جای فتنه‌گر‌ها نیست!
شما [اعضاى هیأت مركزى نظارت بر انتخابات] به عنوان یك ابزار اطمینان، نگذارید كه خداى ناكرده در این طریق اختلالى به وجود بیاید. اگر كسى فاسد است - فساد مالى، یا فسادهاى گوناگون اخلاقى، یا فساد عقیدتى و سیاسى - اگر كسى فتنه‌گرى مى‌كند، نظام را تضعیف مى‌كند و كارایى دستگاه‌ها را از آن‌ها مى‌گیرد - به تعبیر رسایى كه بین مردم رایج است: چوب لاى چرخ دستگاه مى‌گذارد - واقعاً نمى‌تواند در آن تریبون به آن عظمت حضور پیدا كند؛ او نباید وارد مجلس بشود. آن كسانى كه واقعاً رفتار و اعمال و گفتار آن‌ها حاكى از این است كه براى خاطر هر انگیزه‌یى - یا به انگیزه‌هاى سیاسى، یا به انگیزه‌هاى شخصى و خصلتى - با نظام مقابله دارند، این‌ها نباید وارد مجلس بشوند؛ از این جهت بایستى خیلى رعایت كرد.
بیانات در دیدار با اعضاى هیأت مركزى نظارت بر انتخابات چهارمین دوره‌ى مجلس شوراى اسلامى‌  ۱۳۷۰/۱۲/۰۴
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
شورای نگهبان حق مردم را ادا كند
شوراى نگهبان هم با كمال دقّت و امانت باید مراقب باشد كه هیچ‌گونه تخلّفى در انتخابات نشود. حقّ مردم است كه شوراى نگهبان نگذارد بدخواهان این ملت به قوّه مقنّنه راه پیدا كنند. شوراى نگهبان باید حقّ مردم را ادا كند و مانع شود از این‌كه بدخواهان این ملت، بدخواهان این انقلاب، بدخواهان امام، وارد قوّه مقنّنه كشور امام شوند.
بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم‌  ۱۳۷۸/۱۱/۱۳
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
مجریان انتخابات پایبندی خود به قانون را نشان دهند
هم مجریان، هم ناظران، باید پایبندى خودشان را به قانون نشان دهند. ملاك، قانون است؛ سلایق افراد ملاك نیست. آن قانونى كه در مجلس شوراى اسلامى تصویب و در شوراى نگهبان تأیید شده است، براى همه معتبر و حجت است؛ چه كسى كه آن قانون را مى‌پسندد، چه كسى كه آن قانون را نمى‌پسندد. قانون تا قانون است، همه موظّفند به آن عمل كنند.
بیانات مقام معظم رهبرى در خطبه‌هاى نماز عید سعید فطر  ۱۳۷۸/۱۰/۱۸
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
بازخوانی آراء با امانت و دقت
دست‌اندركاران انتخابات باید با هوشیارى تمام، كار خودشان را طورى به‌انجام برسانند كه هیچ خدشه‌اى در كار آن‌ها وارد نشود؛ یعنى قانون را رعایت كنند. من، هم از وزارت كشور دفاع مى‌كنم، هم از شوراى نگهبان دفاع مى‌كنم؛ هر دو دست‌اندركاران نظام اسلامى‌اند و هر كدام وظیفه‌اى دارند. وزارت كشور باید دقیقاً برطبق قانون عمل كند و نگذارد به آراءِ مردم خیانت شود. آراءِ مردم را تا آن‌جا كه وسع و قدرت دارند، گردآورى كنند و با امانت و دقّت تمام، این آراءِ را بازخوانى كنند، تا نتیجه معلوم شود.
بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم‌ ۱۳۷۸/۱۱/۱۳
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif 
هیچ چیز از قانون عزیز‌تر نیست
باید سعى كنند انتخابات سالم باشد؛ این به عهده‌ى مجریان است؛ چه مجریان در دولت و وزارت كشور، چه در دستگاه شوراى محترم نگهبان.
باید مراقبت كنند. هیچ چیزى از قانون بالا‌تر و عزیز‌تر نیست.
بیانات در دیدار مردم قم به مناسبت سالروز ۱۹ دی ۱۳۹۰/۱۰/۱۹
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif 
دستگاههاى دولتى نقش داور را ایفا كنند
دستگاههاى دولتى مراقب باشند كه نقش داور را ایفا كنند. در یك بازى ورزشى داور نقش مشخّصى دارد. اگر هر یك از دو تیمى كه با هم مسابقه مى‌دهند، پیروز شوند، در حقیقت داورى كه خوب داورى كرده، پیروز شده است؛ اما اگر داور رفت سراغ یكى از دو تیم - رفت سراغ این جناح یا آن خط - چه آن تیم پیروز شود، چه شكست بخورد، داور شكست خورده است. دستگاههاى دولتى نقش داورى خود را حفظ كنند و مراقب باشند گرایش به این حزب و آن حزب و این جناح و آن خط پیدا نكنند. قانون را مخلصاً، خالصاً رعایت كنند؛ همه چیز درست خواهد بود؛ مردم هم قدرت انتخاب پیدا مى‌كنند. البته كسانى كه به عنوان نامزد انتخابات به مردم معرفى مى‌شوند، معنایش این است كه این‌ها صلاحیت دارند و این معرفى، امضاى صلاحیت اینهاست. دستگاه‌ها بایستى مراقب باشند كه این امضاء بیهوده، خلاف و دروغ نباشد. این دروغ گفتن به مردم است؛ هم رد كردنِ آدم صالح، هم پذیرفتنِ آدم ناصالح؛ هر دو بد و هر دو خلاف است. دستگاه‌ها مراقب باشند كه این خلاف‌ها انجام نگیرد.
بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم قم‌ در آستانه سالروز قیام ۱۹ دی  ۱۳۸۲/۱۰/۱۸
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
فریب دشمن را نخورید!
مسئولان از توطئه‌ى دشمن در كار انتخابات غافل نشوند. آن كسانى هم كه در انتخابات رأى نمى‌آورند، مواظب باشند آن كلاهى كه بر سر رأى‌نیاوردگان سال ۸۸ رفت، بر سر آن‌ها نرود؛ فریب نخورند.
خطبه‌های نماز جمعه تهران ۱۳۹۰/۱۱/۱۴

-مسئولین-چه-کنند-تا-شکوه-حضور-باشکوه-تر-شود؟(از-دیدگاه-مقام-معظم-رهبری) -مسئولین-چه-کنند-تا-شکوه-حضور-باشکوه-تر-شود؟(از-دیدگاه-مقام-معظم-رهبری) -مسئولین-چه-کنند-تا-شکوه-حضور-باشکوه-تر-شود؟(از-دیدگاه-مقام-معظم-رهبری) -مسئولین-چه-کنند-تا-شکوه-حضور-باشکوه-تر-شود؟(از-دیدگاه-مقام-معظم-رهبری) -مسئولین-چه-کنند-تا-شکوه-حضور-باشکوه-تر-شود؟(از-دیدگاه-مقام-معظم-رهبری) امتیاز : 936 دیدگاه(0)

تاریخ: سه شنبه 02 اسفند 1390 ساعت: 8:38 ب.ظ بازدید: 202 نویسنده: میرزا حسن

 آداب رقابت انتخاباتی

تبلیغِ به دور از دروغ؛ شرط سلامت انتخابات
فضاى انتخابات، باید فضاى سالمى باشد؛ فضاى تبلیغات، باید با فضاى پروپاگاندهاى معمول دنیا تفاوت داشته باشد.
امروز در دنیا، دمكراسى، یك دمكراسى حقیقى نیست؛ زیرا فشار تبلیغات پُر زرق و برق توخالى، با سخنان فریب‌آمیز، آن‌چنان بر ذهن مردم سنگینى مى‌كند، كه امكان انتخاب درست را به مردم نمى‌دهد؛ نمى‌گذارند مردم فكر كنند. هر كس كه مقدارى از كارهاى انتخاباتى كشورهاى به اصطلاح دمكراتیك را مشاهده كرده باشد، این معنا برایش واضح است. حرفهایى كه مى‌زنند، وعده‌هایى كه مى‌دهند، قیافه‌هایى كه مى‌گیرند، تملقهایى كه از بعضى از قشر‌ها یا گروه‌ها مى‌گویند، ارتباطهایى كه با جناحهاى خاصى برقرار مى‌كنند تا نظر آن‌ها را جلب بكنند، این‌ها كارهاى سالمى نیست؛ كارهایى است كه وقتى در یك مجموعه‌ى مردمى انجام گرفت، فضا را مسموم مى‌كند و قدرت فكر كردن به آن‌ها نمى‌دهد.
تبلیغ، صحیح و حق است؛ اما با معناى واقعى كلمه، با حفظ حدود شرعى كلمه، به دور از فریب، به دور از كارهاى دروغین و نمایشى، به دور از متهم كردن این و آن. نمى‌شود ما بگوییم كه مسؤولان انتخابات، نسبت به این قضیه هیچ مسؤولیتى ندارند؛ این شرط سلامت انتخابات است.
بیانات در دیدار با وزیر و مسؤولان وزارت كشور و استانداران 1370/09/27
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
 پرهیز از تهمت، تخریب و هتك آبرو
از طرف علاقه‌مندان به نامزدهاى انتخاباتى گوناگون، بداخلاقیهاى انتخاباتى، شایسته‌ى ملت ما نیست؛ تهمت زدن آدمهاى مؤمن را، مصونیت‌دار از لحاظ اسلامى و شرعى را؛ در معرض هتك آبرو قرار دادن در شبنامه‌ها، در مطبوعات، در پایگاههاى اینترنتى و غیره، این‌ها اصلاً مصلحت نیست. من به طور جد از همه‌ى كسانى كه نسبت به نامزدهاى مختلف علاقه‌مندى‌اى دارند، درخواست می‌كنم، اصرار می‌كنم كه این علاقه‌مندى خودتان را از راه تخریب دیگران، اهانت به دیگران، متهم كردن دیگران نشان ندهید. هرچه می‌خواهید، از نامزد مورد علاقه‌ى خودتان تمجید كنید، تعریف كنید؛ اما دیگران را تخریب نكنید. این علامت بدى است.
بیانات در اجتماع عظیم مردم یزد 1386/10/12
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
 تحریك عصبیت‌ها با انتخابات اسلامی سازگار نیست
معمولاً قبل از انتخابات جنجالهایى در كشور به‌وجود مى‌آید كه غالباً هم ماهیّت تبلیغاتى دارد. من از همه‌ى قواى سه‌گانه - نمایندگان مجلس، مسؤولان در دولت، مسؤولان در قوّه‌ى قضاییّه - خواهش مى‌كنم سعى كنند فضاى سیاسى كشور را متعادل نگه دارند تا مردم در یك فضاى متعادل به موسم انتخابات برسند. مردم به انتخابات علاقه دارند. آنچه مردم را مى‌رماند، برخى از صحنه‌هاى ناخشنود كننده‌اى است كه در سطوح ما به چشم آن‌ها مى‌آید. فضا باید متعادل، منطقى و عقلایى باشد. گفتگوى انتقادى اشكالى ندارد؛ اما گفتگو با هاى و هوى فرق دارد. در مردم‌سالارى اسلامى، گفتگو با عربده‌كشى و چاقوكشى در بعضى از دمكراسی‌ها تفاوت دارد. این‌جا گفتگو مى‌كنند؛ به قول امام، مثل مباحثه‌هاى طلبگى. در مجلس و جاهاى دیگر مباحثه كنند، حتّى بر سر مسأله‌اى دعوا كنند؛ اما كینه از هم به دل نگیرند؛ بعد هم پهلوى همدیگر بنشینند و با هم صحبت كنند. نگذارند اختلاف‌نظر به تنازع برسد. این تنازع موجب فشل و ضعف قوا خواهد شد. دروغ، اهانت، دستگاه‌ها یكدیگر را متّهم كردن، شایعه‌پراكنى، افتراء به رقیب، تحریك عصبیّتهاى گوناگون؛ این‌ها هیچكدام با انتخابات اسلامى سازگار نیست. این خطاب به همه‌ى جناحهاست؛ خطاب به اشخاص یا جناح معیّنى نیست؛ این وظیفه‌ى همه‌ى ماست. همه‌ى جناح‌ها باید این چیز‌ها را رعایت كنند. همه هم در چارچوب قانون حركت كنند.
بیانات در دیدار كارگزاران نظام 1382/05/15
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
انتخابات امتحان الهی است
انتخابات یك عرصه‌ى ظهور و بروز وحدت ما، عقلانیت ما، شعور ملى ما می‌تواند قرار بگیرد. بعضى خیال می‌كنند انتخابات، زمزمه‌هاى انتخابات، فضاى انتخاباتى، مایه‌ى اختلاف است؛ نه، می‌تواند مایه‌ى اتحاد باشد؛ می‌تواند تشجیع كننده‌ى به سرعت عمل و پیشرفت باشد؛ با رقابت مثبت. هر گروهى سعى كنند براى خدمتگزارى به این ملت، سهم متناسب با خودشان را كه لایق خودشان می‌دانند، به دست بیاورند؛ هیچ اشكالى ندارد. این رقابت مثبت به جامعه نشاط می‌بخشد، ما را زنده‌دل می‌كند، روح جوانى را بر جامعه‌ى ما حاكم می‌كند. در همین انتخابات اگر بد عمل بكنیم، به هم بد بگوئیم، با هم كینه‌ورزى كنیم، به یكدیگر تهمت بزنیم، برخلاف قوانین و مقررات رفتار كنیم، می‌تواند وسیله‌ى سقوط و ضعف و انحطاط باشد؛ دست خود ماست؛ امتحان الهى است.
‌بیانات در دیدار كارگزاران نظام در روز عید سعید فطر 1386/07/21
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
 به اختلافات دشمن شادكن دامن نزنید
توصیه این‌جانب به جریان‌ها و گروه‌ها و احزاب سیاسى آن است كه بحث دل آزار برنده و بازنده را به كنار بگذارند و به اختلافات دشمن شاد كن دامن نزنند، برنده‌ى این انتخابات ملت است و همه‌ى كسانى كه در انتخاب شركت داشته‌اند اعم از آن‌ها كه خود یا نامزد مورد علاقه‌شان راى آورده یا نیاورده‌اند، همه برنده‌اند، بازنده‌ى این انتخابات، امریكا و صهیونیسم و دشمنان ملت ایرانند همه با همدلى به یكدیگر و به دولت خدمتگزار كمك كنید تا گره‌ها یكى پس از دیگرى گشوده شود.
پیام‌ تشكر در پی حضور پرشكوه مردم در انتخابات دوره هفتم مجلس 1382/12/02
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
انتخابات وسیله ناامیدی دشمن
من خواهش می‌كنم همیشه، در همه‌ى دوران‌ها، انتخابات‌ها را وسیله‌اى قرار بدهید براى قوت ملى، براى افزایش اقتدار ملى؛ نه براى تضعیف نظام و تضعیف آبروى ملت. جنجالهائى كه بعضاً از طرف بعضى از احزاب و گروه‌ها و جریانهاى سیاسى و جناحهاى بداخلاق در اطراف انتخابات می‌شود، تضعیف كننده‌ى كشور و ملت و نظام است. جناحهاى مختلف، جریانهاى مختلف، گرایشهاى مختلف، با شوق و ذوق و علاقه‌مندى همه‌ى عواملشان را بسیج كنند و انتخابات را به عنوان یك هدف عالى، هدف خوب، هدف شیرین مورد توجه قرار بدهند و به دعوا و جنجال و اهانت و پنجه به روى هم كشیدن قضایا را نكشانند. انتخابات را وسیله‌اى بكنید براى اینكه دشمنان را ناامید بكنید و ان‌شاءاللَّه این انتخابات هم مثل بقیه‌ى انتخابات‌ها مایه‌ى عزت روزافزون اسلام باشد.
بیانات در دیدار مسئولان و كارگزاران نظام‌ 1386/06/31
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
 فعالین سیاسی با دشمن مرزبندی كنند
انتخابات مال ملت ایران است، مال جمهورى اسلامى است، مال اسلام است؛ مرز‌هاشان را با دشمن مشخص و متمایز كنند. من بار‌ها به بعضى از افراد سیاسى كه فعالیتهائى دارند و گاهى یك مخالف‌خوانیهائى می‌كنند، تذكر داده‌ام، نصیحت كرده‌ام؛ گفته‌ام مواظب باشید مرزهاى میان شما و دشمن كمرنگ نشود؛ پاك نشود. مرز وقتى كمرنگ شد، احتمال اینكه كسانى از این مرز عبور كنند یا دشمن از این مرز عبور كند و بیاید این طرف یا دوست و خودى غافل شود و از مرز عبور كند و برود به دامن دشمن، زیاد خواهد بود. مرز‌ها را روشن كنید؛ مشخص كنید.
بیانات در دیدار هزاران نفر از مردم قم به مناسبت سالروز قیام ۱۹ دی‌ماه‌ 1386/10/19
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
 نامزد‌ها حرفهای واقعی بزنند!
من از نامزدهاى انتخاباتى خواهش مى‌كنم در تبلیغات، حرفهاى واقعى بزنند و كارهایى كه مى‌توانند انجام دهند و آنچه واقعاً عقیده‌شان هست، آن را به مردم بگویند. مردم را آزاد بگذارند تا هركس را خواستند، انتخاب كنند. در این تبلیغات، خرج و اسراف هم نشود. بنده گمان مى‌كنم اگر كسى براى خدا از اسراف در تبلیغات و كارهاى ناباب اجتناب كرد، خداى متعال به او كمك خواهد كرد و او را در مقصودى كه دارد، موفّق خواهد گرداند.
بیانات در خطبه‌هاى نماز جمعه تهران‌ 1382/11/24
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
 وعده‌های غیرعملی ملاك نیست
مردم توجه باید داشته باشند كه تبلیغات رنگین و متنوع ملاك نیست؛ وعده‌هاى غیر عملى ملاك نیست. من با خودِ نماینده‌هاى محترم در دوره‌هاى مختلف وقتى مواجه شدم، به این‌ها گفتم: آقایان و خانمهاى نماینده! وظیفه‌ى نماینده این نیست كه وعده‌ى عمرانى و فلان پروژه، فلان كار را در منطقه‌ى انتخابى خود به مردم بدهد؛ این‌ها كار اجرائى است، كار دولت است. وظیفه‌ى نماینده این است كه بتواند قانون مورد نیاز كشور را پیدا كند، آن قانون را جعل كند. وقتى قانون شد - یعنى قاعده‌اى گذاشته می‌شود - دستگاههاى اجرائى و قضائى مجبورند برطبق قانون عمل بكنند و عمل می‌كنند. وعده‌هاى غیر عملى دادن، وعده‌هاى بزرگ دادن، این‌ها ملاك نیست؛ باید مردم توجه كنند؛ گاهى علامت منفى هم هست.
بیانات در اجتماع عظیم مردم یزد 1386/10/12
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
اثبات خود نه نفی دیگران!
انتخابات باید سالم باشد، رقابتى باشد. رقابت غیر از خصومت است، رقابت غیر از تهمت‌زنىِ متقابل است؛ این‌ها را باید همه مواظب باشیم. رقابت این نیست كه كسى اثبات خود را متوقف بر نفى دیگرى بداند. رقابت این نیست كه كسانى بیایند براى جلب نظر مردم، وعده‌هاى خلاف قانون اساسى، خلاف قوانین عادى بدهند؛ این‌ها نباید باشد. كسانى كه وارد عرصه‌ى انتخابات می‌شوند، چه از طرف مجریان و مسئولان، چه از طرف كسانى كه نامزد می‌شوند، بایستى به آداب و شروط یك حركت عمومىِ سالم پایبند باشند، متعهد باشند؛ این لازم است.
بیانات در دیدار مردم قم به مناسبت سالروز ۱۹ دی 1390/10/19
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
خود را مسئول امنیت بدانید
همه‌ى نامزدهاى انتخابات و همه‌ى هوادارانشان، خودشان را در مقابل توطئه‌ى احتمالى دشمن مسئول امنیت بدانند. انتخابات را متهم نكنند؛ كسى آب به آسیاب دشمن نریزد؛ در تبلیغات، القاء فضاى اختلاف و ناامیدى نشود، تا ان‌شاءاللَّه انتخابات خوبى داشته باشیم.
خطبه‌های نماز جمعه تهران 1390/11/14

!!قابل-توجه-نامزدان-محترم!!رقابت-سالم-،چگونه؟(ازدیدگاه-مقام-معظم-رهبری) !!قابل-توجه-نامزدان-محترم!!رقابت-سالم-،چگونه؟(ازدیدگاه-مقام-معظم-رهبری) !!قابل-توجه-نامزدان-محترم!!رقابت-سالم-،چگونه؟(ازدیدگاه-مقام-معظم-رهبری) !!قابل-توجه-نامزدان-محترم!!رقابت-سالم-،چگونه؟(ازدیدگاه-مقام-معظم-رهبری) !!قابل-توجه-نامزدان-محترم!!رقابت-سالم-،چگونه؟(ازدیدگاه-مقام-معظم-رهبری) امتیاز : 569 دیدگاه(0)

تاریخ: سه شنبه 02 اسفند 1390 ساعت: 8:35 ب.ظ بازدید: 386 نویسنده: میرزا حسن

 

انتخابت مجلس نهم | اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی


انعكاس اراده ملت
جايگاه مجلس، جايگاهى است بسيار عالى؛ انعكاس نظرات و اراده‌ى ملت در قوانين و مقررات كشور و رگه‌هاى اجرايى كشور است؛ اين چيز كمى نيست.
بيانات در ديدار با وزير و مسؤولان وزارت كشور و استانداران‌ ۱۳۷۰/۰۹/۲۷
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
مجلس؛ مظهر اراده مردم
مجلس شوراى اسلامى، يك مركز اساسى و تعيين‌كننده براى انقلاب است. همه‌ى سر رشته‌هاى امور، به مجلس شوراى اسلامى بر مى‌گردد. مجلس، مظهر حضور و اراده‌ى مردم در صحنه‌هاى گوناگون سياسى و اقتصادى است. اگر مردم چيزى را در زمينه‌هاى اقتصادى يا سياسى بخواهند كه بشود يا نشود و چيزهايى را بخواهند كه به سرنوشت كشور ارتباطى پيدا مى‌كند، بايد اراده‌ى خويش را از حنجره و زبان نماينده‌ى خود بيرون بدهند و به صورت قانون درآورند و اين قانون در سطح كشور عمل بشود. اين، تأثير مردم در قانونگذارى است.
بیانات در ديدار خانواده‌های شهدا و ایثارگران و دست‌اندركاران برگزاری انتخابات ۱۳۶۸/۰۹/۲۲
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
مجلس؛ تجلیگاه عزت ملی
مجلس جايگاه بسيار مهمّى است؛ خانه‌ى ملت است؛ تجلّيگاه عزّت ملى ماست؛ مى‌تواند عزّت اسلامى و عزّت ملى ما را به دنيا نشان دهد؛ تأمين‌كننده‌ى منافع عمومى است. با قوانين مجلس است كه مسؤولان مى‌توانند حركت كنند و پيش بروند. مجلس مى‌تواند حافظ امنيت ملى باشد؛ مى‌تواند سدّ مستحكمى در برابر تعرّض دشمنان و طمع‌ورزى بيگانگان باشد.
بيانات در اجتماع بزرگ مردم قزوين‌ ۱۳۸۲/۰۹/۲۵
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
انتخابات؛ نقطه وصل مردم و نظام
انتخابات، آن نقطه‌ى اساسى وصل افكار و آراى مردم به بدنه‌ى نظام اجرايى است. اگر انتخابات - همچنان كه بحمداللَّه در گذشته همين‌طور بوده است - با حضور مردم، با اراده‌ى مردم، با آزادى كامل مردم و انتخاب آزادانه‌ى آنها انجام بگيرد، و حداكثر آگاهى از سوى مردم به كار برود، تا اين‌كه افراد صالح و شايسته و حقيقتاً حايز شأن نمايندگى اين ملت عظيم، به مجلس فرستاده بشوند، نظام اسلامى مى‌تواند مطمئن باشد كه در جهت آرزوها و هدفهاى خود در حركت است. اين، نقش انتخابات و شأن والاى انتخابات است.
بيانات در ديدار با وزیر و مسؤولان وزارت كشور و استانداران‌ ۱۳۷۰/۰۹/۲۷
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
اتكای به ایمان‌ و عواطف مردم؛ سرّ شكست‌ناپذیری نظام
مسأله‌ى انتخابات، مسأله‌ى بسيار مهم و اساسى و تعيين‌كننده‌اى است. اهميت انتخابات از جهات گوناگونى است. يكى از آنها اين است كه نظام ما نظامى است متّكى به ايمانها و عواطف و علايق مردم. اساساً سرِّ شكست‌ناپذيرى اين نظام اين است كه به مردم متّكى است. اين چيز مهمّى است. اتّكاى به مردم هم آسان به دست نمى‌آيد و همه جا حاصل نمى‌شود. اگر يك سرِّ الهى در ميان نباشد، توجّه نفوس و دلهاى مردم هم ممكن نيست. شما ملاحظه بفرماييد، خداى متعال به پيغمبرِ با آن عظمت مى‌فرمايد: «هو الّذى ايّدك بنصره و بالمؤمنين»؛ يعنى مؤمنين را در كنار نصرت الهى مى‌آورد. هيچ بُعدى هم ندارد كه آدم بگويد كه اين «بالمؤمنين»، تفسير جزئى از مفهوم «بنصره» هم هست كه اصلاً نصر الهى به وسيله‌ى مؤمنين تحقّق مى‌پذيرد. البته در مواردى هم نصرتهاى خارج از مقولات عادى در زمان آن بزرگوار بوده است - مثل ملائكه‌ى مسوّمين و غيرذلك - ليكن عمده‌اش مؤمنين‌اند. بعد هم مى‌فرمايد: «لو انفقت ما فى الأرض جميعاً ما الّفت بين قلوبهم و لكنّ اللَّه الّف بينهم». يعنى اى نبى گرامى ما! اين «بالمؤمنين»ى هم كه ما مى‌گوييم، خيال نكن كه خودت توانستى آنها را جذب كنى؛ نه - اين كار من و ما و كار عوامل مادى و بشرى نيست - اين سرّ الهى و سرّ معنوى است.
حال آن نكته‌ى باريكتر ز مو اين‌جاست كه همين سرّ الهى و معنوى هم قابل تعريف است. چيزى نيست كه بگوييم عقل شما مردم نمى‌رسد و سه، چهار نفرى هستند كه اين چيزها را مى‌فهمند؛ نخير. اين امر واضحى است. اين سرّ الهى عبارت است از ايمان. وقتى ايمانها در دلهاى مردم مى‌جوشد و به مرحله‌ى عمل سرازير مى‌شود، نتيجه اين است كه هر پديده‌اى كه متّكى به ايمان الهى است، تقويت پيدا مى‌كند.
بيانات در ديدار اعضاى هيأت نظارت بر انتخابات شوراى نگهبان‌ ۱۳۷۴/۱۱/۱۴
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
حضور در انتخابات؛ زره پولادین در مقابل مستكبران
حضور در انتخابات يكى از مستحكم‌ترين وسيله‌هايى است كه اين ملت مى‌تواند آن را مثل يك زره‌ى پولادين در مقابل خود و در مقابل حمله‌ى دشمنان و سوءنيّت و بد دلىِ مستكبران و دخالت‌كنندگان نگه دارد. انتخابات بسيار مهمّ است.
بيانات در ديدار اقشار مختلف مردم قم‌ در آستانه سالروز قیام ۱۹ دی ۱۳۸۲/۱۰/۱۸
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
انتخابات؛ سنگر كشور
اهميت اوّلِ انتخابات به‌خاطر اين است كه انتخابات سنگر كشور است؛ حضور مردم در پاى صندوقهاى رأى، مصون‌ساز سرنوشت ملت و مردم است و دشمن را از تعرّض و تجاوز و پُررويىِ بيشتر باز مى‌دارد.
بيانات در خطبه‌هاى نماز جمعه تهران‌ ۱۳۸۲/۱۱/۲۴
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
نمونه عظمت نظام اسلامی
مسئله‌ى انتخابات خيلى مهم است. يكى از نمونه‌هاى عظمت اين نظام، همين انتخابات است. براى همين هم هست كه انتخابات ملت ايران - اين پديده‌ى به اين وضوح - را انكار ميكنند. مردمسالارى، اين چيز واضح را كه وابسته‌ى به انتخابات مردمى است - كه در ايران در طول اين بيست و هشت نه سال، هر سالى يك بار به طور متوسط اتفاق افتاده است - دشمنان عنود و لجوج انكار ميكنند. چرا؟ چون ميدانند كه اين يكى از آن شاخصه‌هاى مهم پيروزى ملت ايران است.
بیانات در ديدار هزاران نفر از مردم قم به مناسبت سالروز قيام ۱۹ دی‌ماه‌ ۱۳۸۶/۱۰/۱۹
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
نمایشگاه عزم و رشد ملی
آنچه كه امروز ميخواهم به شما بگويم، اين است كه ملت ايران انتخابات را قدر بدانند. انتخابات يك نمايشگاه است براى نشان دادن عزم و رشد ملى ملت ايران، استقامت ملت ايران، دانائى و هوشيارى ملت ايران، پايبندى ملت ايران به نظام مردم‌سالارى دينى.
بیانات در اجتماع عظیم مردم يزد ۱۳۸۶/۱۰/۱۲
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
آن چیزی كه قدرت معنوی ملت را به رخ دشمن میكشد
انتخابات مصونيت‌بخش به كشور است. آن چيزى كه هيبت اين ملت را حفظ ميكند، قدرت معنوى او را به رخ دشمنان ميكشاند و آنها را از تعرض منع ميكند و ميترساند، حضور مردمى است؛ كه يكى از مظاهرش همين انتخابات است.
خطبه‌های نماز جمعه تهران ۱۳۹۰/۱۱/۱۴
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
ملتهای دیگر به انتخابات ما نگاه میكنند
من مطمئنم كه اين انتخابات براى ملتهاى ديگر هم يك نشانه‌اى است. براى همين هم هست كه دستگاه‌هاى خبيث استكبار، از آمريكا و انگليس و صهيونيستها و ديگران، دارند مرتباً تلاش ميكنند كه اين انتخابات را به يك جورى خراب كنند، مخدوش كنند. كشورهاى ديگر نگاه ميكنند ببينند اين پيشكسوت انتخاباتى و انقلابى - كه ملت ايران است - چه كار خواهد كرد. ملت ايران در اين زمينه، جزو پيشكسوتهاست. ملتهاى ديگر نگاه ميكنند ببينند انتخابات در ايران به كجا خواهد رسيد. استكبار دوست دارد كه انتخابات در كشور ما آنچنان بشود كه ملتها را مأيوس كند.
بیانات در دیدار مردم قم به مناسبت سالروز ۱۹ دی ۱۳۹۰/۱۰/۱۹
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif
مجلس صالح میتواند اثر بگذارد
يك مجلس صالح و سالم و قوى ميتواند بر عملكرد همه‌ى دستگاه‌هاى كشور اثر بگذارد؛ بر عملكرد دولت، بر عملكرد قوه‌ى قضائيه، حتّى بر عملكرد نيروهاى مسلح ميتواند اثر بگذارد. مجلس قوى، مجلس صالح، مجلس سالم، يك چنين وضعى دارد. خب، اين مجلس را كى ميتواند تشكيل بدهد، جز مردم؟ دشمن اين را نميخواهد.
خطبه‌های نماز جمعه تهران ۱۳۹۰/۱۱/۱۴

ضرورت-شکوه-حضور-نهم-از-زبان-مقام-معظم-رهبری ضرورت-شکوه-حضور-نهم-از-زبان-مقام-معظم-رهبری ضرورت-شکوه-حضور-نهم-از-زبان-مقام-معظم-رهبری ضرورت-شکوه-حضور-نهم-از-زبان-مقام-معظم-رهبری ضرورت-شکوه-حضور-نهم-از-زبان-مقام-معظم-رهبری امتیاز : 673 دیدگاه(0)

آخرین مطالب

چهارشنبه 05 تیر 1392
پنجشنبه 13 تیر 1392
شنبه 08 تیر 1392
جمعه 07 تیر 1392
جمعه 07 تیر 1392
پنجشنبه 06 تیر 1392
چهارشنبه 05 تیر 1392
چهارشنبه 05 تیر 1392
پنجشنبه 13 تیر 1392
شنبه 12 اسفند 1391

مطالب محبوب

یکشنبه 15 بهمن 1391
جمعه 27 بهمن 1391
سه شنبه 26 مهر 1390
دوشنبه 22 اسفند 1390
شنبه 12 اسفند 1391

صفحات مطالب

نظرسنجی
کلا" معبر باشه یا نه؟؟؟؟نتايج|| آرشیو نظرسنجی